הפרעה פסיכוסומטית מאופיינת בהימצאותם של תסמינים גופניים המרמזים על מצב רפואי או על פגם תפקודי שלמעשה אינו קיים.מדובר בריבוי תסמינים ובהם כאבי בטן חוזרים ונשנים, כאבי ראש הנובעים ממתח, הפרעה בדימוי הגוף, היפוכונדריה ועוד.

הפרעות פסיכוסומטיות מאגדות בתוכן מגוון רחב של בעיות ותסמינים גופניים שלהם היבטים פסיכולוגיים. באופן כללי, נהוג לאגד הפרעות אלו תחת הכותרת של הפרעות סומטופורמיות. המכנה המשותף להפרעות אלו הוא הימצאותם של תסמינים גופניים, המרמזים על מצב רפואי או על פגם תפקודי שלמעשה אינו קיים.

הפרעות סומטופורמיות כוללות: הפרעת סומטיזציה, הפרעה סומטופורמית מפושטת, הפרעה בדימוי הגוף, היפוכונדריה, הפרעת המרה והפרעת כאב.

תסמינים נפוצים אצל ילדים: כאבי ראש, עייפות, כאבי שרירים, כאבי בטן, כאבי גב וראייה מטושטשת. תלונות על כאבי גפיים, דאבת השרירים, תסמונת העייפות הכרונית. כאבי שרירים ותסמינים נוירולוגיים מופיעם בגילאים מאוחרים יותר.אצל ילדים , שלא כמו אצל מבוגרים, התסמינים מופיעים באופן הדרגתי בצמוד להתפתחות הטבעית.

תסמינים נפוצים אצל מבוגרים: כאבים בחלקי גוף למיניהם (ראש, חזה, גב, מפרקים),בחילות, נפיחות, עצירות, דפיקות לב מואצות, סחרחורות וקוצר נשימה.

יש לציין כי מטופלים הסובלים מהפרעת סומטיזציה משתמשים בתדירות גבוהה בשירותים רפואיים.

הפרעות פסיכומטיות

נושאים לטיפול

שלח

שם מלא:

שדה חובה*

תודה רבה!

פנייתך התקבלה בהצלחה ואשוב אליך בהקדם האפשרי

טלפון:

שדה חובה*

הודעה:

שדה חובה*

ורדי עמיר

פסיכותרפיה לילדים, מתבגרים, מבוגרים והדרכת הורים.

 

קליניקה:

כתובת: הראשונים 10, מושב בני עטרות.

נייד: 050-6223860

מייל: vardiamir56@gmail.com

050-6223860